Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Stacja Kontroli Pojazdów nr 3 w Sosnowcu

Stacja Kontroli Pojazdów nr 3 w Sosnowcu

DW-AUTO

DW-AUTO

Poleć nas innym
Najnowsze informacje
Zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Smart Fortwo i Forfour robią prawdziwą furorę wśród fanów niemieckiej marki. Eksperci i kierowcy doceniają ich progresywny design, funkcjonalność i ponadprzeciętną wygodę jazdy. Reklamowany jako pojazd do każdego miasta Smart odświeża swoje topowe flagowce i potwierdza ugruntowaną pozycję lidera w segmencie miejskich kompaktów.
Więcej
Global Positioning System, znany powszechnie jako GPS, w czasie minionych lat stał się narzędziem, bez którego nie wyobrażamy sobie już funkcjonowania. Pomimo że początkowo dedykowany był jedynie służbom wojskowym, obecnie stał się zdecydowanie bardziej znany i chętniej wykorzystywany w wielu dziedzinach. Wielość zastosowań GPS w codziennym życiu jest zaskakująco duża, a przed nad nami nadal także wiele nowych niewykorzystanych możliwości. Jakie są główne zalety monitoringu GPS? Sprawdźmy.
Więcej
Od 2011 roku samochody produkowane oraz sprzedawane w Unii Europejskiej obowiązkowo muszą posiadać automatyczne światła do jazdy dziennej – DRL. Wymóg ten był niejako pochodną przepisów obligujących kierowców do jazdy przez cały rok, z włączonymi światłami mijania. Co jednak z właścicielami samochodów wyprodukowanych czy zakupionych przed 2011 rokiem? Nie mają oni obowiązku montażu świateł do jazdy dziennej, jednak mogą to zrobić i korzystać z zalet ich stosowania.
Więcej
Przepływ towarów i osób jest uzależniony od dostępności środków transportu. Wiele współczesnych przedsięwzięć opiera się na mobilności - a więc zdolności do szybkiego i efektywnego przemieszczania się ludzi i rzeczy. Na co dzień to szczególnie firmy usługowe i transportowe są przez społeczeństwo zauważane, jednak tak istotne dla bezpieczeństwa organizacje jak policja, straż pożarna czy pogotowie ratunkowe również muszą w niezwykle sprawny sposób organizować swoją flotę pojazdów. Odpowiedni przepływ informacji w czasie rzeczywistym jest niezbędny do utrzymania wydajnego transportu na dużą skalę.
Więcej
Wybierasz się na wymarzone wakacje? Spakowałeś wszystkie potrzebne rzeczy i zadbałeś o to, aby ktoś z Twoich bliskich doglądał domu pod Twoją nieobecność? Ale czy zadbałeś również o własne bezpieczeństwo? Przed wyjazdem na wakacje, czy to w Polsce, czy też za granicą, warto zastanowić się, jakie ubezpieczenia będą Ci potrzebne. Zwłaszcza, jeśli jedziesz swoim samochodem.
Więcej
Twoja polisa OC dobiega końca, a jednocześnie nie satysfakcjonuje Cię oferta aktualnego ubezpieczyciela? Kalkulator OC pomoże Ci znaleźć ubezpieczenie szyte na miarę Twoich potrzeb. Zawsze możesz także próbować negocjować lepsze warunki polisy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Poznaj 3 wskazówki, które pomogą ci obniżyć przyszłe koszty OC.
Więcej
Jeszcze 30 lat temu kierowcy najczęściej nie interesowali się szczególnie parametrami związanymi z oponami w swoich autach, a tym bardziej zmianą letnich na zimowe. Obecnie jest to standardem. W jaki sposób optymalnie dbać o opony? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czym są opony oznakowane i w jaki sposób przekładają się na bezpieczeństwo jazdy?
Więcej
Części maszyn muszą być czyszczone regularnie, by działały prawidłowo. Do ekologicznego czyszczenia części i podzespołów świetnie nadaje się gwarantująca długotrwały efekt czyszczenia myjka MEWA Bio-Circle, zaopatrzona w wannę i pędzel, wykorzystująca naturalne mikroorganizmy, które powodują biologiczny rozkład tłuszczów i olejów.
Więcej
Jak pokazują statystyki, większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia polisy OC samochodu. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które należy wykupić – niezależnie od tego czy pojazd jest użytkowany, czy tylko stoi w garażu. Przed podpisaniem umowy z konkretnym ubezpieczycielem, warto poznać kilka istotnych faktów dotyczących tej polisy.
Więcej
Oleje, smary, rozpuszczalniki – w warsztatach i zakładach produkcyjnych zawsze powstaje wiele zabrudzeń. Jak je najlepiej usuwać? Usługodawcy z branży tekstylnej oferują w takim przypadku efektywne rozwiązanie w postaci czyściw wielokrotnego użytku oferowanych w systemie pełnej obsługi. By zapewnić odpowiednią jakość czyściw, firma MEWA poddaje je wszechstronnym testom w zakładowym laboratorium.
Więcej
Porty lotnicze nie istnieją „w próżni”. Aby lotnisko dobrze spełniało swoją funkcje musi być odpowiednio wkomponowane w tkankę infrastrukturalną miasta i regionu. Drogi i linie kolejowe dają pasażerom możliwość dotarcia do terminala lotniska. Dla podróżnych, którzy chcą na lotnisko przybyć własnym autem, ale również dla grup zorganizowanych, które korzystają z autobusów, bardzo ważna jest odpowiednio rozwinięta infrastruktura parkingowa. Składają się na nią zarówno parkingi krótkiego postoju – tzw. strefy kiss&fly – jak i parkingi długoterminowe, na których podróżni mogą pozostawić auto dłuższy okres. Jak prezentują się parkingi przy lotnisku Balice?
Więcej
Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku w trakcie ich stosowania szybko nasiąkają rozpuszczalnikami, płynami czyszczącymi, olejami czy też farbami, zbieranymi z czyszczonych urządzeń i maszyn. Stwarza to potencjalne zagrożenie pożarem. Dlatego też istotne jest bezpieczne przechowywanie i transport zabrudzonych czyściw. Gwarantuje to bezpieczny pojemnik SaCon® firmy MEWA.
Więcej
W przemyśle, produkcji i rzemiośle stosowane są różne rodzaje tekstyliów przemysłowych: od odzieży roboczej i ochronnej po tekstylne czyściwa z bawełny czy maty olejowe, które bardzo dobrze sprawdzają się na przykład przy wszelkich naprawach. Wszystkie te produkty można wynająć w firmie MEWA w ramach tzw. pełnej usługi serwisowej.
Więcej
Wizyta w autoryzowanej stacji obsługi nie musi stanowić dużego obciążenia dla twojego budżetu. Przegląd techniczny może tam być wykonany od ręki, a fakturę serwisową zaczniesz spłacać po miesiącu.
Więcej
Od 1 września dostępny jest nowy katalog „WORLD WIDE WORK by MEWA” na rok 2017/2018. Katalog markowych produktów bhp oferuje szeroki wybór artykułów przeznaczonych dla świata pracy i tym samym stanowi doskonałe uzupełnienie usług firmy, będącej ekspertem w zakresie środków ochrony indywidualnej i jednocześnie usługodawcą w obszarze tekstyliów przemysłowych. Niezwykłe ilustracje na stronie tytułowej i na początkowych stronach poszczególnych rozdziałów, powstały we współpracy z pierwszoligowym klubem piłkarskim 1. FSV Mainz 05 na jego stadionie, czemu towarzyszyło motto „Dobre zaplecze to podstawa.“
Więcej
Kiedy termometr wskazuje ponad 25 stopni C, praca fizyczna staje się dużym wysiłkiem. Odczuwają to szczególnie wszyscy, którzy pracują w upale. Wtedy chętnie zmieniają ubiór roboczy na lżejszą letnią odzież: kurtkę na koszulkę czy też długie spodnie na bermudy, takie jak np. szorty robocze PERFORMANCE firmy MEWA.
Więcej
Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych, wybrano 150 tych najlepszych. Firma MEWA zajęła trzecie miejsce w tym rankingu.
Więcej
Wielu podróżujących, którzy decydują się na wyloty z lotniska Kraków – Balice, dojeżdża na miejsce własnymi samochodami. To zdecydowanie najwygodniejsza metoda, zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy dalej i nie mamy bezpośrednich połączeń z tym portem lotniczym. Gdy chcemy dojechać do celu swoim autem, trzeba będzie znaleźć także odpowiedni parking. Jak nie przepłacić za parkowanie w Balicach?
Więcej
Regularne czyszczenie maszyn i urządzeń gwarantuje ich prawidłowe funkcjonowanie. Nie zapewniają tego szmaty z używanych tekstyliów, które bardzo często są stosowane do tego celu.Są one nieefektywne, a niektórych przypadkach mogą nawet uszkodzić czyszczoną maszynę. Do czyszczenia należy stosować odpowiednie czyściwa, jak np. tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA.
Więcej
Czyściwa wielokrotnego użytku i ich wkład w ochronę środowiska. 5 czerwca 1972 roku odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten obchodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. Stosowane w warsztatach i halach produkcyjnych czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, codziennie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego: czyszczą maszyny i urządzenia, a jednocześnie wspierają ochronę zasobów.
Więcej
Odzież robocza to podstawowe wyposażenie pracownika. Oprócz konkretnej funkcji zapewnia ona także pracownikowi odpowiedni komfort. Dlatego też odzież musi być przede wszystkim dobrze dobrana dla danego pracownika. Nie powinna być za bardzo dopasowana, ale też nie może być zbyt luźna. Powinna być po prostu wygodna i spełniać wymagania związane z jej zastosowaniem. Warunki te spełnia odzież robocza PERFORMANCE firmy MEWA.
Więcej
Miliony ludzi ryzykują na świecie swoje zdrowie w czasie pracy. Według szacunków Światowej Organizacji Pracy (ILO) codziennie na skutek wypadków lub chorób spowodowanych wykony-wana pracą umiera 6 000 osób. By zwrócić uwagę na tę kwestię, organizacja ta ogłosiła swego czasu „Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy“. 28 kwietnia 2017 dzień ten obchodzony jest już po raz piętnasty. Odzież ochronna może uratować życie
Więcej
Mata olejowa MULTITEX® firmy MEWA, chroniąca powierzchnie przed zanieczyszczeniami w postaci niebezpiecznych cieczy, została laureatem w kategorii bhp w ramach XII. edycji konkursu Produkt Roku, organizowanego przez redakcję czasopisma „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu“.
Więcej
W procesie prania czyściw, które często mają kontakt z substancjami i zanieczyszczeniami, stanowiącymi zagrożenie dla środowiska naturalnego (oleje, tłuszcze czy smary). Jego ochrona jest bardzo istotna. MEWA rozumie to: od wielu lat jest to jedno z najważniejszych zadań w firmie, które realizowane jest w oparciu o certyfikaty ISO, a mianowicie ISO 14001 (ochrona środowiska) oraz 9001 (zarządzanie jakością). Dotyczy to zarówno procesu produkcji, samych produktów, jak i usług.
Więcej
Chcesz sprzedać swoje auto i zastanawiasz się, jak stworzyć odpowiednie ogłoszenie? Takie, które zawierać będzie jak najwięcej kluczowych informacji i zachęci potencjalnych kupców do oględzin samochodu? Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, a wszystko powinno pójść dobrze!
Więcej
Czyściwa MEWA wykorzystywane są w 123 000 przedsiębiorstw w 21 krajach w Europie, w przemyśle i w produkcji - do usuwania tłuszczów, olejów, rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń. Tak szerokie zastosowanie czyściwa te zawdzięczają swej wysokiej jakości i świetnym właściwościom. Wyjątkowa struktura powierzchni czyściw oraz ich wydajność sprawiają, iż czas czyszczenia jest krótszy o ok. 35% we porównaniu z czyszczeniem z wykorzystaniem papierowych czyściw.
Więcej
VIII edycja Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market już za nami. 22 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie zaprezentowało się 60 wystawców, a wraz z nimi 112 modeli samochodów przeznaczonych dla biznesu. Oczywiście nie mogło zabraknąć również gorących motoryzacyjnych nowości. Wśród 18 premier znalazły się propozycje takich marek, jak Volkswagen, Audi czy ŠKODA.
Więcej
Bardzo często pierwsza wizyta klienta w siedzibie firmy ma wpływ na jego opinię o niej. Liczy się tutaj zatem pierwsze wrażenie, a powstaje ono już przy wejściu....
Więcej
Dlaczego warto inwestować w outsourcing tekstyliów przemysłowych? To oszczędność: czasu, środków finansowych i nakładów organizacyjnych związanych z dostawą tekstyliów oraz usuwaniem odpadów. To także optymalne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych, drukarń lub warsztatów samochodowych. System zarządzania tekstyliami firmy MEWA oferuje w tym zakresie korzystne warunki.
Więcej
Seat Ateca to pierwszy samochód typu SUV, który został opracowany przez Hiszpanów. Auto idealnie łączy nowoczesny design karoserii z przestronnym wnętrzem i najnowszą niemiecką techniką z dziedziny napędów i systemów wyposażenia wnętrza. Hiszpanom udało się stworzyć auto, które z pewnością osiągnie sukces. Widać to po zainteresowaniu mediów i klientów.
Więcej
Od ponad 100 lat firma MEWA proponuje tekstylia przemysłowe i rozwiązania, służące utrzymaniu czystości, które z powodzeniem stosowane są w przemyśle, rzemiośle, warsztatach samochodowych, handlu i gastronomii. Od początku tego roku MEWA oferuje w Polsce również odzież roboczą.
Więcej
Od 1 września dostępny jest nowy katalog odzieży roboczej i artykułów bhp firmy MEWA. Katalog jest przeznaczony dla wszystkich, którzy potrzebują wyposażenia niezbędnego do działania w środowisku pracy.
Więcej
Seat Leon SC to auto skierowane przede wszystkim do ludzi młodych, którzy z jednej strony cenią wygodę i bogate wyposażenie, a z drugiej pragną potężnej dynamiki pod maską. Nowy Seat Leon SC zapewnia im to wszystko.
Więcej
Młodzi kierowcy – czyli osoby poniżej 24 roku życia – po raz pierwszy ubezpieczający samochód płacą za OC kilka razy więcej niż doświadczeni kierowcy. Dla ubezpieczycieli stanowią bowiem grupę podwyższonego ryzyka. Czy to oznacza, że nie mają szans na OC w atrakcyjnej cenie?
Więcej
Takich aut nie widzi się na co dzień. Ferrari, McLareny, Lamborghini – dla prawdziwych fanów czterech kółek możliwość zobaczenia i usłyszenia w akcji najlepszych i najszybszych bryk na świecie to okazja, jakiej nie można przegapić. Nic dziwnego, że tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia przyciągnęła tłumy.
Więcej
Współczesne samochody z nadwoziem typu kombi są idealnym rozwiązaniem dla rodziny. Zapewniają bowiem dużą ilość miejsca dla pasażerów, są funkcjonalne i bezpieczne. Seat Leon ST idzie jeszcze dalej i poza typowymi zaletami kombi, oferuje dodatkowo dynamiczne, sportowe nadwozie. Takie połączenie pozwoliło stworzyć świetny pojazd dla współczesnej rodziny.
Więcej
Bezusterkowa i wydajna praca urządzeń zależna jest w dużym stopniu od czystych i dobrze utrzymanych podzespołów. Często muszą by one być czyszczone ręcznie. Potrzebne jest zatem odpowiednie urządzenie, które skutecznie usunie tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Do tego celu przeznaczone jest urządzenie do mycia części maszyn MEWA BIO-CIRCLE, zaopatrzone w specjalny pędzel, pracujące bez rozpuszczalników.
Więcej
Wyróżnia się leasing operacyjny, który opiera się na zasadach podobnych do zasad najmu lub dzierżawy oraz – zbliżony do sprzedaży na raty – leasing finansowy. Gdy z leasingu korzysta osoba prywatna, określa się to mianem leasingu konsumenckiego. Po zakończeniu leasingu nie ma konieczności wykupu spłacanego comiesięcznymi ratami auta.
Więcej
Zdecydowana większość polskich rodzin nie może sobie pozwolić na to, aby posiadać kilka samochodów. Dlatego też Polacy poszukują aut, które są w pełni wielozadaniowe. Takie auta muszą spełnić szereg oczekiwań – najważniejszym jest to, aby pojazd mógł pełnić rolę auta rodzinnego.
Więcej
W „Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy“ (28.4.2016) w centrum uwagi jest ochrona pracy, a tym samym pytanie, w jaki sposób ochronić pracownika przed zagrożeniami istniejącymi na jego stanowisku pracy? Noszenie odzieży ochronnej to sposób skuteczny, jeśli jest prawidłowo stosowany. Silvia Mertens jest dyplomowaną inżynier w dziedzinie techniki odzieżowej i menedżerem produkcji w firmie MEWA w Wiesbaden, oferującej usługi w zakresie tekstyliów. Doradza ona klientom przy wyborze odzieży ochronnej i w tym celu sporządziła odpowiednią listę kontrolną.
Więcej
W trakcie czyszczenia maszyn i urządzeń często stosowane są czyściwa tekstylne wchłaniające tłuszcze, rozpuszczalniki i płyny czyszczące, jak też oleje. Ponieważ są one nasycone tego typu płynami, są tym samym łatwopalne. A to może oznaczać zagrożenie pożarem. Dlatego też tak ważne jest, by zużytych i brudnych czyściw nie pozostawiać w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować specjalne, zamykane pojemniki, które można szybko i łatwo otwierać i zamykać.
Więcej
Stosunkowo niewielka pojemność, którą charakteryzują się współczesne silniki, sprawia, że wielu użytkowników samochodów powątpiewa w ich możliwości. Tymczasem nowoczesne małe jednostki napędowe są nie tylko wyjątkowo dynamiczne, ale także oferują moc dającą prawdziwą frajdę z jazdy w szerokim zakresie prędkości. Przykładem niemal idealnego wykorzystania małolitrażowej jednostki napędowej jest nowy Seat Ibiza, pod którego maską znalazły się silniki benzynowe i diesle o dużych możliwościach oraz niewielkich gabarytach.
Więcej
Również kompleksowe, zaawansowane technicznie maszyny i urządzenia, szczególnie w takich obszarach jak mechanika precyzyjna, druk, naprawa pojazdów itp., muszą być regularnie czyszczone i utrzymywane w nienagannym stanie. Osiąga się to różnymi metodami, ale najczęściej wykorzystywane są po prostu pocięte kawałki szmat, które nie są ani wydajne, ani ekonomiczne w użyciu. Natomiast MEWA, proponując tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku wraz z obsługą serwisową, oferuje profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich branż.
Więcej
Ubezpieczając swój samochód stajemy co roku przed nie lada dylematem - w jakim zakresie go ubezpieczyć? Czy wybrać samo obowiązkowe ubezpieczenie OC czy może również NNW lub assistance. Posiadając “niestary” samochód niejednokrotnie myślimy również o opcji autocasco. W przypadku tego ubezpieczenia warto jednak dokładnie sprawdzić warunki umowy.
Więcej
Pasja do biegania czy innego rodzaju aktywności fizycznych, zdrowszej diety, picia zielonej herbaty i ogólnego bycia fit wciąż zyskuje na popularności. Kiedy przychodzi do zakupu samochodu, fajnie gdyby uzupełniał on naszą filozofię życiową. Samochód hybrydowy wydaje się być w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem.
Więcej
Czyste wejście w dużym stopniu również ma wpływ na wizerunek danej firmy. Szczególnie ważne jest to w zimie, bowiem mokre i zabłocone buty, śnieg i błoto powodują zabrudzenia przy recepcji. Jeśli dana firma chce zrobić dobre pierwsze wrażenie na swoich klientach, to nie może sobie pozwolić na to, by maty przy wejściu były brudne, zaniedbane, a do tego jeszcze śliskie. To samo dotyczy przejść z warsztatu do pomieszczeń biurowych, ponieważ tam posadzka także musi pozostawać czysta.
Więcej
Nieduży i bardzo zwinny Seat Mii to znakomity pomysł nie tylko na auto dla „mieszczucha”. Sprawdzi się na trasie, nie ogołoci portfela podczas tankowania na stacji benzynowej, a na zatłoczonych parkingach poradzi sobie jak żaden inny model.
Więcej
Czyściwo dobrej jakości gwarantuje efektywne czyszczenie i tym samym utrzymanie wysokiej sprawności eksploatacyjnej maszyn i urządzeń. Szczególnie jest to istotne, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości delikatnych lub wrażliwych powierzchni. Optymalnym rozwiązaniem jest w takim wypadku czyściwo wielokrotnego użytku MEWATEX ULTRA oferowane przez firmę MEWA w systemie pełnej obsługi.
Więcej
Chciałbyś zakupić samochód z drugiej ręki, z oryginalnym lakierem w dobrej kondycji? Bez jakiejkolwiek historii związanej z kolizją drogową czy zarysowaniem? Tylko w jaki sposób sprawdzić, czy słowa sprzedawcy o bezwypadkowej przeszłości naszego nowego samochodu są prawdziwe? Jest takie urządzenie, którym będziesz mógł zaskoczyć handlarza w komisie. Tym urządzeniem jest miernik lakieru. Co powinniśmy wiedzieć na temat mierników lakieru? Jak wybrać odpowiedni miernik i nie przepłacić? Czy pomiary dokonywane przez te urządzenia są zawsze wiarygodne?
Więcej
Własny warsztat samochodowy to nie tylko satysfakcja, ale i ogromna odpowiedzialność. Jak prowadzić biznes w sposób uczciwy i korzystny zarówno dla siebie, jak i klientów?
Więcej
W trakcie napraw pojazdów i maszyn często dochodzi do wycieku niebezpiecznych cieczy, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego i zanieczyszczają posadzkę oraz stanowisko pracy. Skutecznie chroni przed tym mata absorpcyjna MEWA MULTITEX®.
Więcej
Giełda transportowa ma postać platformy internetowej.Dzięki niej możliwe jest zawieranie transakcji oraz wymiana informacji na temat przestrzeni ładunkowej, czy wolnych ładunków między firmami produkcyjnymi, spedycyjnymi i transportowymi.
Więcej
Stonowana elegancja, wygoda i praktyczność - tak w skrócie można określić wypuszczoną przez Seata, czwartą wersję Toledo. Dodając do tego bezpieczeństwo jazdy i niewygórowaną cenę to już w sumie pakiet, który zachęca do przyjrzenia się autu nieco bliżej.
Więcej
Rzeczy niezniszczalne nie istnieją. Wiedzą o tym doskonale wszyscy posiadacze samochodów, sprzętu, który im dalej w las, tym częściej ulega usterkom. Czy można temu jakoś zaradzić?
Więcej
Niektórzy mawiają, że zakupienie używanego samochodu jest jak rosyjska ruletka – tak naprawdę nigdy nie wiadomo, na co się trafi. Nierzadko jest to kwestia nierzetelnych handlarzy, którzy celowo kamuflują wady przed kupującymi, ale równie często prywatni sprzedawcy tak naprawdę nie wiedzą, jaki jest rzeczywisty stan samochodów przeznaczonych na sprzedaż. Na co wobec tego warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?
Więcej
Czystość na duże znaczenie zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w usługach. Do czyszczenia zwykle wykorzystywane są różne materiały, przeważnie są to czyściwa jednorazowe, które następnie jako odpady podlegają następnie utylizacji. O wiele bardziej efektywne i ekologiczne jest stosowanie czyściw wielokrotnego użytku, oferowanych przez firmę MEWA.
Więcej
Na targach samochodowych pełno jest aut pomalowanych w przeróżne matowe wzory i kolory. Kwestią preferencji i gustu jest, czy tego typu rozwiązanie dodaje samochodom uroku, czy raczej go ujmuje. Niezależnie od opinii z pewnością istnieje problem konserwacji takiego rozwiązania.
Więcej
Instalacja gazowa w samochodach była, jest i będzie tematem spornym. Jej miłośników jest tak samo wielu jak przeciwników. Czy warto założyć sekwencję gazową w swoim fordzie?
Więcej
Każdy wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu, które zapewni bezpieczeństwo kierowcy i podróżującym. Równie ważne jest zaopatrzenie samochodu w niezbędne gadżety i potrzebne akcesoria. Warto zastanowić się, jakie dodatki przydadzą się w różnych sytuacjach i przewidzieć ważne zdarzenia drogowe i nie tylko. Zimą szczególnie trudno jest podróżować, a przygotowanie pojazdu wymaga ostrożnych i kompleksowych działań.
Więcej
Kwestie związane z ochroną środowiska od wielu lat stanowią priorytet dla firmy MEWA. Przedsiębiorstwo to realizuje strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normę ISO. Już w 1997 roku otrzymało certyfikat w dziedzinie ochrony środowiska ISO 14001.
Więcej
W nowym katalogu „World Wide Work by MEWA” kobiety znajdą to, czego z pewnością oczekują. Mężczyźni także. 360 stron z atrakcyjnymi i funkcjonalnymi artykułami BHP i nie tylko…
Więcej
Letnia metamorfoza nie ominęła Ibizy – jednego z flagowych modeli Seata. Nowa wersja zadebiutowała na pokazach w Barcelonie. Do sprzedaży trafi pod koniec lata 2015. Co się zmieniło w porównaniu ze starszym bratem? Odświeżono system multimedialny i unowocześniono design. Największa rewolucja zaszła jednak pod maską.
Więcej
Brudne czyściwa, jakie powstają w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych w trakcie produkcji lub prac naprawczych, zawierają z reguły niebezpieczne substancje w postaci olejów czy rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń, a zatem ich usuwanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i niezawodny.
Więcej
Metody szukania OC (2015-07-29)
Ubezpieczenia OC można szukać na różne sposoby. Liczy się jednak to jak wyliczyć składkę OC. Kalkulator internetowy potrafi pomóc i wyliczyć za nas składkę u wybranego u towarzystwa ubezpieczeniowego w kilka chwil. Warto spróbować, by się przekonać.
Więcej
Auta wykorzystywane do nauki jazdy są często mocno eksploatowane, co później poważnie utrudnia ich sprzedaż. Jednak znalezienie klienta z ogłoszenia lub w komisie nie jest jedynym sposobem na pozbycie się takiego pojazdu.
Więcej
Seat Leon Cupra to pojazd kompaktowy, którego projektanci postarali się o połączenie miłego dla oka designu z dobrymi osiągami. I choć na to nie wygląda, może zmienić się w prawdziwego demona szybkości.
Więcej
Przed nami pora wakacyjnych wyjazdów. Przed ruszeniem w trasę warto sprawdzić najważniejsze parametry samochodu. Jednym z elementów, które wymagają przejrzenia, a o czym często kierowcy zapominają, są wtryskiwacze. Dlaczego ich regularna kontrola powinna stać się nawykiem?
Więcej
Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA to optymalne rozwiązanie dla właścicieli zakładów i warsztatów, pozwalające zaoszczędzić koszty, czas i nakłady pracy związane z usuwaniem odpadów, albowiem klient otrzymuje czyściwa w ramach systemu pełnej obsługi.
Więcej
Jakie felgi są najlepsze dla twojego samochodu terenowego? Idealne rozwiązania nie istnieją. Są różne opinie i różne zastosowania, dlatego przed zakupem obręczy warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy jeździć, co jest dla nas najważniejsze i niestety… ile mamy w portfelu.
Więcej
Od ponad stu lat firma MEWA oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych, które w ramach tzw. pełnego serwisu wykorzystywane są w warsztatach samochodowych, drukarniach, w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych.
Więcej
Kupno pierwszego samochodu to nie byle jaka sprawa. To auto zostanie przez nas zapamiętane na długo i wiele lat później będziemy sentymentalnie wracać do niego we wspomnieniach. O czym pamiętać, wybierając pierwszy samochód w życiu? Co należy zrobić, aby nie popełnić jakiegoś poważnego błędu?
Więcej
Dla wielu osób szrot pozostaje miejscem pełnym starych, zardzewiałych samochodów. Tymczasem wiele z nich to profesjonalne stacje demontażu pojazdów, oferujące niedrogie, oryginalne części w dobrym stanie.
Więcej
Każdy chciałby, aby jego samochód był jak najdłużej sprawny. Niestety intensywna eksploatacja, upływający czas, a często także zaniedbania ze strony właścicieli sprawiają, że dochodzi do kosztownych awarii.
Więcej
Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle metalowym i w warsztatach, mająca na celu utrzymanie urządzeń w optymalnym stanie. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze z obrabianych elementów oraz czyścić części maszyn, niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Firma MEWA oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązanie: MEWA BIO-CIRCLE – stół do czyszczenia części ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym rozpuszczalników.
Więcej
Prowadzenie pojazdów wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Za zdrowie i życie swoje, pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. O błędy niestety bardzo łatwo i myli się ten, kto myśli, że prowadzi bezbłędnie, a jego zachowanie na drodze jest bez jakiegokolwiek zarzutu. Czasem zaledwie ułamki sekundy decydują o tym, co się za chwilę wydarzy. Czasem jest to nieodpowiedzialność. Jako kierowcy popełniamy je o każdej porze roku i w każdych okolicznościach. Ale skoro mamy zimę za oknem, zobaczmy z jakiego typu niedopatrzeniami i ryzykownymi zachowaniami ze strony kierowców mamy do czynienia w tym właśnie czasie.
Więcej
Można w ciemno założyć, że krótka sonda wśród nawet doświadczonych użytkowników samochodu z pytaniem o najważniejsze elementy auta zakończy się zwycięstwem hamulców, czy silnika. Tymczasem układ jezdny tj.: układ kierowniczy, zawieszenie i opony również mają istotny wpływ na komfort, bezpieczeństwo jazdy i koszty eksploatacji. Zatem, co należy zwracać uwagę, by jak najdłużej cieszyć się autem i nie narażać się na nieprzewidziane wydatki i ryzyko wypadku podczas codziennej jazdy?
Więcej
W przypadku braku wystarczającej ilości samochodów, którymi można w firmie dostarczać produkty do klienta lub przewozić towar, można skorzystać z placówki, jaką jest wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie lub innym mieście.
Więcej
Bez względu na, czy chodzi o dokładne czyszczenie wrażliwych i delikatnych powierzchni, czy tyko o usuwanie zanieczyszczeń, MEWA oferuje rozwiązania do każdego rodzaju zastosowań. Oferowane przez nas czyściwo wielokrotnego użytku może być z powodzeniem stosowane wszędzie tam, gdzie istotne jest efektywne i niezawodne czyszczenie maszyn, wyrobów i części, a także utrzymanie w czystości stanowisk pracy – w zakładach przemysłowych, warsztatach naprawczych, drukarniach i zakładach rzemieślniczych.
Więcej
Jedną z rzeczy, które trzeba zrobić, wymieniając drzwi po wypadku, jest ich ponowne polakierowanie. Jeżeli auto posiada jeszcze oryginalny lakier fabryczny, to znając real koloru można dobrać jego odpowiednią barwę. Jednakże lakier ma to do siebie, że przez okres eksploatacji samochodu pod wpływem czynników zewnętrznych ulega wyblaknięciu i nieco zmienia odcień barwy. Dlatego dobór właściwego lakieru do całości karoserii auta nie jest łatwym zadaniem.
Więcej
Prowadzenie własnej firmy bardzo często wymaga od przedsiębiorców kompleksowej wiedzy z zakresu księgowości i zarządzania oraz umiejętności sprzedażowych. Częste kontakty z obecnymi i potencjalnymi klientami zmuszają wielu przedsiębiorców, aby korzystali z samochodu. I przedsiębiorcy coraz częściej stają się użytkownikami samochodu, choć nie zawsze muszą być jego właścicielami.
Więcej
Mata absorpcyjna MULTITEX® firmy MEWA chroni posadzki w warsztatach oraz stanowiska pracy w strefach produkcji, które zanieczyszczane są przez wycieki i niebezpieczne ciecze. Matę można stosować zarówno na dużych, jak i małych powierzchniach, aby uniknąć tworzenia się plam oleju, kałuż wody i wycieków, jak też zbierania się różnych cieczy na powierzchni. Tym samym, dzięki zastosowaniu mat stanowisko pracy jest zawsze czyste i bezpieczne.
Więcej
Przyjęło się, że to mężczyzna odpowiada za stworzenie atmosfery i prezenty walentynkowe. Nie wszędzie funkcjonuje taka zależność tym bardziej, że jest to święto partnerskie i każdy ma prawo otrzymać jakiś upominek świadczący o uczuciu tej drugiej osoby. Fani motoryzacji są na uprzywilejowanej pozycji ze względu na bardzo dużą ilość form spędzenia czasu właśnie w dzień świętego Walentego. Polecam ten artykuł przede wszystkim kobietom, które szukają odpowiedniego prezentu dla swojego faceta.
Więcej
Jadąc na wakacje, czy w dłuższą trasę na weekend lub w związku ze służbowym wyjazdem, własnym samochodem, musimy liczyć się z tym, że nie wszystko może przebiegać bezawaryjnie. Zdarzają się między innymi sytuacje, w których przebijemy oponę podczas jazdy. Jak zareagować?
Więcej
Motocykle to niezwykłe maszyny, które są coraz bardziej widoczne na drogach. Ich amatorów przybywa z każdym rokiem, ponieważ podróże tym jednośladem mają w sobie coś niezwykłego. Dla wielu jest to styl życia, ale aby się nim cieszyć, należy pamiętać, że motocykle muszą być bezpieczne zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Zobacz, co musisz wiedzieć o badaniach technicznych tego pojazdu.
Więcej
Bez względu na to czy kupujemy nowy czy też używany samochód prędzej czy później przyjdzie nam zmierzyć się z jego serwisem czy tuningiem. Rynek motoryzacyjny oferuje wiele możliwości jeśli o to chodzi. Pośród oceanu mechaników, serwisów, sklepów i marketów motoryzacyjnych warto zastanowić się nad ich jakością, bowiem z tym bywa różnie.
Więcej
Przymierzasz się do podpisania nowej umowy w zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, porównaj poszczególne propozycje. Tylko dokładna analiza sprawi, że wybierzesz najbardziej atrakcyjne rozwiązanie.
Więcej
Zakup samochodu zawsze jest dużym przeżyciem, niezależnie od tego czy będzie to nasze pierwsze auto, czy też kolejne. Jak wskazują badania, podejmując decyzję o kupnie pojazdu kierujemy się przede wszystkim rozsądkiem. Dla wielu nabywców zewnętrzny wygląd samochodu i jego kolor to cechy drugorzędne. O wiele ważniejsze są: moc silnika, spalanie, zabezpieczenia, wyposażenie oraz cena. Ostatni element ma zazwyczaj największe znaczenie. Škoda wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów oferując rozwiązanie, dzięki któremu już żadne auto nigdy nie będzie “za drogie” - Kredyt Niskich Rat.
Więcej
Działalność gospodarczą można prowadzić na skalę makro, ale można też być przedsiębiorcą który samodzielnie działa na rynku biznesowym. Zarówno jedna, jak i druga forma działalności wymaga doskonałej organizacji połączonej z doborem określonego sprzętu. Bezwzględnie potrzebny jest środek transportu, który zapewnia mobilność w wielu sytuacjach.
Więcej
System HACCP ma szczególne znaczenie w branży spożywczej. To właśnie on ma za zadanie zmniejszanie ryzyka związanego także z transportem żywności. Dlatego wtedy, gdy potrzebna jest usługa przewiezienia produktów tego rodzaju, musi wykonać to firma, która posiada wdrożony system HACCP.
Więcej
Hak holowniczy to część, która znajduje się w wielu pojazdach. Trudno się zresztą dziwić, jest to narzędzie niezwykle przydatne choćby przy holowaniu innego pojazdu do warsztatu. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dobranie właściwego do konkretnego modelu auta nie jest prostą sprawą.
Więcej
Od ponad stu lat firma MEWA oferuje czyściwa przemysłowe wielokrotnego użytku w ramach usługi pełnego serwisu: firma dostarcza pierwszą partię nowych czyściw do klienta, odbiera je w określonym czasie, pierze je w swoich zakładach, po czym ponownie dostarcza jako czyste do klienta.
Więcej
Wynajmowanie pojazdu w Polsce i poza jej granicami niewiele się różni, niemniej jednak warto dokładnie zapoznać się z wymogami konkretnych wypożyczalni, aby nie odejść z nich z kwitkiem.
Więcej
Sprawny samochód jest gwarancją komfortowej i bezpiecznej jazdy. Aby nasze auto służyło nam jak najlepiej, musimy dbać o jego regularne konserwacje i przeglądy. Dzięki temu unikniemy wielu awarii i uszkodzeń zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać niż leczyć.
Więcej
Jak właściwie ubierają się dziś w pracy rzemieślnicy i pracownicy fizyczni? Praktycznie i na tyle bezpiecznie, na ile wymaga tego ich praca. Ale z pewnością już nie monotonnie i nie brzydko. Całą paletę możliwości dostosowanych do każdego klienta zawiera na 350 stronach katalog „World Wide Work by MEWA“. Katalog nowej marki odzieży ochronnej i artykułów bhp, oferowanych przez firmę MEWA, dostępny będzie od 1 września b.r. Nowy katalog oferuje większy niż dotąd wybór artykułów modnych marek dla wszystkich zawodów i branż.
Więcej
Posiadanie samochodu jest dzisiaj standardem. Korzystając z pojazdów, przemierzamy cały kraj i nie tylko. Jednym z bardziej uczęszczanych miast jest Gdańsk, szczególnie w sezonie letnim pojawia się tam więcej aut niż zwykle. Konieczne jest, żeby były one sprawne. Dla zachowania bezpieczeństwa na drogach trzeba też jeździć ostrożnie. Aby zmniejszyć ruch w mieście, zbudowana została obwodnica. Jej zadaniem było podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zminimalizowanie liczby wypadków. Czy rzeczywiście spełnia ona swoje zdanie?
Więcej
Wielu kierowców zadaje sobie pytanie o to, gdzie najlepiej serwisować własny samochód – czy lepiej skorzystać z usług serwisów ASO, które są wprawdzie droższe, ale oferują pomoc najlepszych fachowców, czy może jednak zaoszczędzić i udać się do zwykłego warsztatu?
Więcej
Kierowcy czekający w korku często są zniecierpliwieni całą sytuacją, więc zaczynają zajmować się czymś zupełnie absurdalnym, jak pisanie smsów, przeglądanie maili, czy w przypadku kobiet poprawą makijażu. W takich sytuacjach o stłuczkę nietrudno. Co robić, gdy staliśmy się uczestnikiem drogowej kraksy?
Więcej
Wydaje się, że otwarcie drzwi auta bez kluczyków jest sprawą prostą – przynajmniej jeśli pod uwagę weźmiemy statystyki rocznych kradzieży pojazdów – w Polsce złodzieje otwierają każdego roku blisko 17 000 samochodów. Jak otworzyć auto bez kluczyka?
Więcej
Doświadczenie uczy, że forma zawodników żużlowych bywa zmienna. Dlatego też przy ocenianiu ich aktualnych możliwości warto odnosić się nie tylko do statystyk punktowych, ale także do prywatnych wypowiedzi i opinii środowiska branżowego.
Więcej
Firma MEWA zaopatruje w swoje czyściwa wielu klientów reprezentujących handel, przemysł, rzemiosło i gastronomię. Tekstylia przemysłowe oferowane są w ramach kompletnej usługi (full-service), tzn. czyściwa są dostarczane do klienta, odbierane do prania, ponownie dostarczane już czyste, a zużyte są wymieniane na nowe. Taka usługa już sama w sobie jest bardzo ekologiczna, bowiem czyściwo wielokrotnego użytku może być prane do 50 razy.
Więcej
MEWA Textil-Management nadaje bardziej wyrazisty charakter swojej ofercie: propozycje w zakresie wysokiej jakości artykułów bhp prezentowane będą pod nazwą „World Wide Work by MEWA“. Już sama nazwa oferty określa jej charakter - oferując artykuły wielu międzynarodowych marek w zakresie obuwia ochronnego, rękawic ochronnych itp., firma pragnie jeszcze lepiej dostosować się do potrzeb świata pracy, prezentując najlepsze artykuły na każdą okazję dla przemysłu i rzemiosła.
Więcej
Z okazji rozpoczęcia Mundialu firma MEWA ogłasza błyskawiczny konkurs fotograficzny na Facebooku. Copa da MEWA - Prześlij swoje najlepsze piłkarskie zdjęcie i wygraj!
Więcej
Wyszukanie kompetentnego i godnego zaufania partnera w transporcie jest kluczowe dla firm w wielu branżach. Teraz coraz więcej z nich bazuje na obsłudze outsourcingowej, czyli zlecaniu transportu zewnętrznym podwykonawcom. To korzystna alternatywa dla samodzielnej realizacji procesów spedycyjnych, dlatego jest teraz wybierana przez większość przedsiębiorców, dla których nieopłacalne byłoby budowanie własnego zaplecza transportowego. W celu uzyskania jak najlepszych efektów kluczowe jest wybranie takiego operatora, który będzie mógł zapewnić usługi na najwyższym poziomie.
Więcej
Gdańsk to stare i bardzo piękne miasto. Niestety wielu Polaków nigdy jeszcze tam nie było. Już niedługo majowy weekend, potem ciepłe weekendy czerwcowe i wakacje, może ten czas warto wykorzystać na poznanie tego wspaniałego miasta.
Więcej
Firma MEWA od wielu lat oferuje w systemie full-service (dostawa-odbiór-pranie-wymiana) czyściwa tekstylne do rożnych zastosowań. Doskonałym uzupełnieniem tego systemu jest ekologiczne urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE. To komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Urządzenie MEWA BIO-CIRCLE umożliwia wysoce efektywne a zarazem ekologiczne czyszczenie części maszyn i urządzeń, nie stwarzając przy tym zagrożeń dla zdrowia, albowiem stosowany do czyszczenia płyn nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Tłuszcze, oleje, sole i pył ulegają rozkładowi biologicznemu przez znajdujące się w płynie mikroorganizmy.
Więcej
Kupno nowego samochodu wiąże się koniecznością wykupu ubezpieczenia. Mało który nabywca pozostanie przy standardowym OC z oczywistych względów, nie warto przecież oszczędzać na komforcie. U dealera z pewnością zostanie nam przeznaczona polisa na ubezpieczenie – podpowiadamy, jak nie dać się złapać na tzw. „okazję”.
Więcej
Dobór odpowiednich opon to decyzja, której wagi nie sposób przecenić. Od zamontowanego przez nas zestawu ogumienia zależeć będzie przyczepność i zwrotność auta na jezdni, droga hamowania czy chociażby poziom zużycia paliwa. Aby znaleźć opony letnie maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych, warto rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.
Więcej
Wyjazdy służbowe, niezależnie od tego czy wyjeżdżają pracownicy czy szefowie, powinny być bardzo dobrze przygotowane. Planując taki wyjazd należy pamiętać nie tylko o środku transportu do miasta, gdzie odbędzie się spotkanie, ale również o noclegu i sposobie poruszania się w samej miejscowości docelowej. Niestety bardzo często organizatorzy zapominają o tym ostatnim czynniku, a przecież można zarezerwować samochód w wypożyczalni.
Więcej
Wydaje się, że zima zbliża powoli się ku końcowi, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić małe podsumowanie. Wymiana ogumienia na takie, które będzie w stanie sprostać wymagającym warunkom na ośnieżone czy oblodzonej drodze, nie jest w Polsce nakazana prawnie.
Więcej
Likwidacja szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego zakłada możliwość tzw. rozliczenia bezgotówkowego, polegającego na zorganizowaniu naprawy serwisowej przez warsztat, który ma podpisaną umowę na likwidację szkód z towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym została wykupiona polisa.
Więcej
Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są optymalne do czyszczenia maszyn i narzędzi znajdujących się w warsztacie. Czyściwa takie są bardzo nasiąkliwe i trwałe, co pozwala skutecznie usuwać takie zanieczyszczenia, jak oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa.
Więcej
Warszawa, jako stolica Polski, jest głównym ośrodkiem gospodarczym w kraju. Znajduje się tu wiele tysięcy firm i różnorodnych instytucji, także na szczeblu centralnym, w których wykorzystywane są na potrzeby wykonywania działalności, różne pojazdy. Właściciele firm i osoby prywatne chcąc zadbać o swój samochód mają szerokie możliwości wyboru usługodawców. Pytanie tylko, na jakie kwestie zwrócić przy tym uwagę?
Więcej
Ekonomiczna produkcja oznacza, że maszyny i urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne będą zoptymalizowane, a sama produkcja odbywać się będzie sprawnie. W trakcie analizy procesów realizowanych w zakładzie, pojawia się często pytanie, jakie zadania - ze względu na czas i koszty - mogłyby zostać przekazane do realizacji zewnętrznemu partnerowi. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca w sposób kompetentny i niezawodny.
Więcej
W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu często jest niezbędne. Niektórzy korzystają z niego z wygody, inni potrzebują go w pracy. Jego kupno jest jednak sporym wydatkiem. Nie wszyscy posiadają odpowiednią gotówkę, by udać się do salonu i wyjść z niego jako szczęśliwi posiadacze wymarzonego pojazdu. Aby sfinansować zakup samochodu, często jesteśmy więc zmuszeni do skorzystania z pomocy banku.
Więcej
Firma MEWA Textil-Service AG & Co. nominowana została do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, jednej z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Europie. Uzasadniając swą decyzję, jury stwierdziło, że „oferując czyściwa wielokrotnego użytku, firma umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności w zakresie zasobów i odpadów
Więcej
Wraz z zużyciem poprzedniego kompletu opon należy jak najszybciej zdecydować się na wymienienie go na nowe ogumienie. Jednak w tym wypadku warto zadać sobie pytanie – czy nowe opony są zawsze najlepsze?
Więcej
Każda pora roku ma swą specyfikę. Warunki atmosferyczne sprawiają, że zmianę temperatur odczuwają nie tylko piesi, ale i kierowcy. Zimą śliska nawierzchnia oraz warstwa śniegu poważnie utrudniają poruszanie się po drodze, niezbędne zatem stają się opony zimowe. Latem ich głęboki bieżnik oraz wykorzystana guma stają się problemem, gdyż na ciepłej i suchej drodze utrudniają one jazdę. Wymienienie w porę ogumienia staje się dla każdego kierowcy jedną z podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Kiedy należy dokonać takiej zmiany?
Więcej
Robotyka, druk trójwymiarowy, nanotechnologie - potęp techniki dokonuje się w zawrotnym tempie. Jednak każdy, kto pragnie dotrzymać kroku temu rozwojowi, powinien przy tym zadbać o swoją ochronę. Nowy katalog firmy MEWA łączy najnowszy stan techniki i najlepsze wyroby czołowych marek z sektora bhp, oferując tym samym wszystko, co niezbędne, by sprostać wyzwaniom przyszłości.
Więcej
Wady napędu 4x4 (2013-09-16)
Wśród wielbicieli samochodów od lat trwają rozmowy na temat wyższości napędu 4x4 nad napędem tradycyjnym. I choć bezpieczeństwo i komfort podróży są zdecydowanie wyższe, to jednak nie powinniśmy zapominać o wadach, z jakimi spotkamy się podczas eksploatacji takiego auta. Choć zalet jest zdecydowanie więcej, to kupujący takie pojazdy powinni znać również ich słabe strony.
Więcej
Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA do prac związanych z czyszczeniem. W Europie czyściwo firmy MEWA stosowane jest przez 2,6 mln osób. Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystują przede wszystkim właściciele warsztatów, którzy myślą ekologicznie i ekonomicznie. Mają oni z tego wiele korzyści.
Więcej
Już niedługo, w weekend 14-15 września 2013 wrocławska Hala Orbita ponownie zamieni się w forum dla fanów czterech kółek i tego, co związane jest z motoryzacją. Prezentacje urządzeń diagnostycznych, narzędzi, części zamiennych, akcesoriów i oprogramowania, a także warsztaty, seminaria oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Więcej
Już po raz drugi, jesienią w Krakowie odbędzie się cykl szkoleniowy pod nazwą Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu, organizowany w ramach IV Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz V Targów Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki – SyMas. Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu odbędzie się 2 i 3 października 2013 roku w Hali Targów w Krakowie.
Więcej
W ostatnim czasie na wielu portalach internetowych poświęconym ubezpieczeniom pojawiły się kalkulatory ubezpieczeń AC i OC, czyli całkowicie niezależne systemy, za pomocą którym możliwe jest znalezienie najbardziej atrakcyjnej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego dla posiadanego pojazdu.
Więcej
Europejski Ford (2013-05-23)
Chociaż koncern Ford Motor Company jest ikoną amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, to najpopularniejszy model Forda, jaki możemy spotkać na polskich drogach, wcale nie powstał w Detroit, gdzie mieści się główna siedziba firmy. Stworzono go z myślą o kierowcach w Europie, którzy nie potrzebowali wówczas dużych i przestronnych aut, z jakich Ford słynął w Stanach Zjednoczonych.
Więcej
Kupno własnego pojazdu to bez wątpienia znaczący wydatek, którego skutki będziemy odczuwać przez kilka lat codziennego użytkowania samochodu. Wybór marek jest duży, modeli jeszcze większy. Zanim zdecydujemy się na konkretny wóz, należy najpierw wybrać przede wszystkim klasę pojazdu, która nas interesuje.
Więcej
Firma Lentewenc Sp. z o.o., organizator Międzynarodowych Targów branżowych„Trans Poland 2013” serdecznie zaprasza do udziału w konferencjach i panelach dyskusyjnych, które odbędą się w dniach 26-28 listopada w warszawskim Centrum EXPO XXI. Wspólnie ze stowarzyszeniami oraz redakcjami czasopism branżowych przygotowaliśmy ciekawy program spotkań i szkoleń, poruszających zarówno kwestie problemów i wyzwań stawianych przed branżą transportową, jak również szans i nowych rozwiązań dostępnych w sektorze.
Więcej
Pierwsza edycja Targów Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech już za nami. Targi, które odbyły się w miniony weekend (19-20 października) sprawiły, iż na te dwa dni wrocławska Hala Orbita zamieniła się w prawdziwe forum mechaniczne.
Więcej
Już 19 i 20 października zapraszamy do Wrocławia, gdzie w Hali Orbita, spotkają się producenci i dystrybutorzy sprzętu, wyposażenia i produktów przeznaczonych dla warsztatów samochodowych, lakierniczych czy stacji kontroli pojazdów.
Więcej
Już niecałe dwa miesiące (19-20 października) dzielą nas od wyjątkowego wydarzenia jakim są organizowane we Wrocławiu Targi MeCaTech - obsługi serwisowej pojazdów i techniki warsztatowej. W sportowej rywalizacji sprawdzą się najlepsi mechanicy oraz elektromechanicy z całego kraju.
Więcej
Spółka SPC Group S.A., oferująca sprzedaż oraz wynajem samochodów luksusowych, helikopterów, jachtów i samolotów, podwyższyła swój kapitał zakładowy o 2,2 mln zł do poziomu 10 mln zł. Zostanie on w całości przekazany na wzrost kapitałów własnych i nowe inwestycje m.in.: otwarcie oddziału w Sopocie.
Więcej
Na co najczęściej zwracają ludzie uwagę kupując samochód, rower czy zabawkę dla dziecka? Czym kierują się wybierając dany produkt? Najważniejszą cechą nabywanego artykułu jest bezpieczeństwo, jakie daje on kupującemu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Kart-Map – producent mebli metalowych. I to właśnie dlatego wszystkie produkty spółki charakteryzują się bezpieczeństwem, funkcjonalnością oraz ergonomią użytkowania. Więcej
Więcej
Organizatorzy przedsięwzięcia-Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług (MZHPiU) oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 23.06 2012 r. uroczyście zakończyli II edycję Programu „Rzetelni w Biznesie” Wielką Galą „Rzetelnych”, która odbyła się w hotelu Gromada w Warszawie i zgromadziła około 500 osób.
Więcej
Wiesz, że możesz wiele zaoszczędzić na komplecie oraz kradzieży opon dzięki dokładnej inspekcji ogumienia ? Ochipowanie opony może w skali roku przynieść oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł.
Więcej
Grupa Gazprom we współpracy z zagranicznymi partnerami rozpoczęła w Polsce pilotażowy program demonstrujący możliwości zastosowania gazu ziemnego w transporcie miejskim. Gazprom Germania wspólnie z polskim producentem autobusów Solbus oraz zarządami transportu w kilku miastach w Polsce organizują serię jazd testowych autobusów napędzanych skroplonym gazem ziemnym LNG (Liquified Natural Gas).
Więcej
Program „RZETELNI W BIZNESIE” to przedsięwzięcie, które ma na celu promocję czterech kluczowych obszarów: przedsiębiorczości, samorządów, medycyny oraz instytucji. Jego Uczestnicy mogą ubiegać się o Certyfikat na poziomie regionalnym, ogólnopolski bądź europejskim. Uczestnicy Programu „Rzetelni w Biznesie” to podmioty, o których można powiedzieć, iż są partnerem godnym zaufania, partnerem, który w sposób profesjonalny i rzetelny wywiązuje się ze swoich zobowiązań nie tylko względem swoich klientów, kontrahentów, ale także względem swoich pracowników.
Więcej
Spółka Super Premium Cars S.A., firma oferująca samochody marek premium, postanowiła poszerzyć swoją dotychczasową działalność o otwarcie klubu wynajmu pojazdów sportowych i luksusowych. Pierwsza prezentacja modeli jakie będą oferowane klientom przewidziana jest na koniec lutego 2012 r. Natomiast już w kwietniu klubowicze będą mogli skorzystać z pełnej oferty i po sezonie zimowym zasiąść za kierownicą wybranego przez siebie luksusowego samochodu.
Więcej
Organizatorzy przedsięwzięcia: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 29 października br. uroczyście przedstawili Laureatów V edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VI edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”, IX edycji konkursu „Mazowiecka Firma roku” oraz V edycji konkursu „Perły Medycyny”.
Więcej
18 czerwca 2011 odbyła się Wielka Gala „RZETELNYCH”, na której przyznane zostały Certyfikaty Programu „Rzetelni w Biznesie”. Do warszawskiego hotelu Gromada, w którym odbyła się uroczystość, przybyło wiele znakomitych gości: oprócz dostojnych Laureatów swoją obecnością wieczór uświetnili przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, środowiska medycznego, świata polityki i biznesu. Galę poprowadzili Krzysztof Ibisz i Aleksandra Szwed, a zebranych ponad 600 gości bawiło się przy muzyce gwiazd wieczoru: grupy VOX oraz Pauli.
Więcej
Po wprowadzeniu do sprzedaży na początku roku lakieru Time Clear, nagrodzonego za najbardziej innowacyjny produkt targów Automechanika 2010 we Frankfurcie nad Menem, firma Melle zdecydowała się na poszerzenie oferty dla lakierników firmy Kristal.
Więcej
Gwiazdy wielu różnych dyscyplin zgromadziły się 18 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie, aby pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu wysokooktanowych maszyn. Na liście startowej znaleźli się między innymi zwycięzcy dakarskiego wyścigu Marc Coma oraz Cyril Despres, a także kierowca rajdowy Tomek Kuchar, który wyjątkowo zasiadł za kierownicą potężnego samchodu z serii NASCAR. Publiczność miała także szansę zobaczyć demonstrację trików FMX w ramach Red Bull X-Fighters Jams!
Więcej
Organizatorzy Programu, Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług wraz z Naczelną Radą Zrzeszeń Handlu i Usług pragną Państwa poinformować, iż rozstrzygnięcie I edycji Programu „RZETELNI W BIZNESIE” nastąpi 18 czerwca 2011 roku na Wielkiej Gali, podczas której zostaną uhonorowane Firmy, Instytucje oraz Placówki Zdrowia z 16 województw.
Więcej
„Rzetelni w Biznesie” będzie efektywnie wspierał firmy, instytucje i osoby, które wnoszą duży wkład w rozwój gospodarki, a swoją postawą i działaniami budują pozytywny obraz Polski. Program „Rzetelni w Biznesie” w całości obejmuje 16 województw, z których rekomendowane przez samorządy i instytucje pracodawcze przedsiębiorstwa, ubiegać się będą o Regionalny lub Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w Biznesie”.
Więcej
Już kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia najważniejszej imprezy sportowej tego lata: 11–12 września w podwarszawskim Słomczynie odbędą się Mistrzostwa Europy Rallycross. Na dwa dni Słomczyn zamieni się w europejskie centrum sportów samochodowych, a na starcie zobaczymy najlepszych kierowców w bardzo szybkich i rozpalających wyobraźnię samochodach. Kierowcy będą mogli pokazać maksimum swoich umiejętności, gdyż w rallycrossie nie jest istotna kwestia prędkości samochodów, ale ich przyspieszenie, pozwalające na najbardziej efektywne pokonywanie odcinków.
Więcej
W tym roku do nagrody Car of the Year 2011 nominowane są 33 auta. Aktualny tytuł Car of the Year 2010 posiada Volkswagen Polo. Zwycięzcę konkursu i zdobywcę tytułu Car of the Year 2011 poznamy 29 listopada br.
Więcej

Wybierz województwo
lub wybierz kategorię z listy:


Najnowsze firmy
MYSZKOWSKI Auto-Serwis S.C. Jan Myszkowski  Maria Myszkowska
MYSZKOWSKI Auto-Serwis S.C. Jan Myszkowski Maria Myszkowska

Zobacz wizytówkę
AUTO-MAT - Serwis i Części, Regeneracja Konwerterów
AUTO-MAT - Serwis i Części, Regeneracja Konwerterów

Zobacz wizytówkę

Najbliższe targi i wystawy