Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Stacja Kontroli Pojazdów nr 3 w Sosnowcu

Stacja Kontroli Pojazdów nr 3 w Sosnowcu

DW-AUTO

DW-AUTO

Poleć nas innym
Nowa generacja Smarta – Fortwo i Forfour
(2020-04-14)

 

glowne_20200414122353_pexels-photo-217330.jpeg

 

Nowa generacja Smarta - Fortwo i Forfour

Zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Smart Fortwo i Forfour robią prawdziwą furorę wśród fanów niemieckiej marki. Eksperci i kierowcy doceniają ich progresywny design, funkcjonalność i ponadprzeciętną wygodę jazdy. Reklamowany jako pojazd do każdego miasta Smart odświeża swoje topowe flagowce i potwierdza ugruntowaną pozycję lidera w segmencie miejskich kompaktów.

Tym, co wyróżnia zaprezentowane niedawno Smarty spośród konkurencyjnych aut, jest całkowite przejście na bezemisyjny napęd akumulatorowy i elektryczny. Tym samym niemiecki producent nawiązał do prototypowej koncepcji Smarta, która już we wczesnych latach siedemdziesiątych zakładała stworzenie w pełni elektrycznego wozu do jazdy po mieście. Odświeżone fortwo i forfour oferowane są w wersjach coupe oraz cabrio.

Dojrzały design flagowych modeli

Co zmieniło się w wyglądzie odświeżonych smartów? Gołym okiem widać, że wzornictwo zostało „zredukowane” względem starszych wersji. Smart „dorósł” i prezentuje się teraz dużo bardziej dojrzale, co z pewnością ucieszy miłośników klasycznego designu. Jednocześnie nie stracił żadnej ze swoich charakterystycznych cech. Na pierwszy rzut oka widać, że to Smart. Zachowano m.in. diodowe reflektory oraz delikatnie przeprojektowaną kratę wlotu powietrza do chłodnicy. Auta zyskały za to lepiej podkreślone nadkola.

Inteligentne wnętrze

W porównaniu do poprzednich wersji najnowsze smarty zyskały jeszcze bardziej funkcjonalne wnętrze. Na uwagę zasługuje zmodyfikowany interfejs użytkownika, który teraz wydaje się jeszcze łatwiej dostępny. Systemy multimedialno-informacyjne pozwalają na pełną integrację samochodu ze smartfonem, umożliwiając dostosowanie cyfrowego środowiska do indywidualnych potrzeb właściciela. Deska rozdzielcza zapewnia m.in.:

  • łatwiejszy dostęp do informacji o pojeździe,
  • śledzenie parametrów ładowania,
  • uzyskanie wskazówek dotyczących parkowania,
  • odnalezienie drogi do samochodu dzięki aplikacji Smart EQ control,
  • możliwość dzielenia się informacjami z rodziną i znajomymi,
  • szereg dodatkowych funkcjonalności dostępnych z poziomu aplikacji mobilnej.

Bogate wyposażenie w standardzie oraz szeroki zakres personalizacji

Bazowe wersje Smarta występują w trzech opcjach: passion, pulse oraz prime. Jednocześnie, dostępne są 3 pakiety: Advanced, Premium i Exclusive. Użytkownik ma również możliwość wyboru preferowanego koloru auta. Dzięki uproszczonej strukturze poziomów klient w trzech prostych krokach może skonfigurować swój pojazd, otrzymując model w pełni odpowiadający jego potrzebom.

Smart EQ Fortwo vs. Smart EQ Forfour – porównanie osiągów


 

Smart EQ Fortwo

Smart EQ Fortwo cabrio

Smart EQ Forfour

Typ silnika

Synchroniczny

Synchroniczny

Synchroniczny

Moc ciągła silnika (kW)

41

41

41

Moc maksymalna (kW)

60

60

60

Przyspieszenie 0-60 km/h

4,8

4,9

5,2

Przyspieszenie 0-100 km/h

11,6

11,9

12,7

Maksymalny moment obrotowy (Nm)

160

160

160

Zużycie energii w cyklu łączonym (kW/100 km) ładowarka pokładowa 4,6 kW

15,2-16,5

15,4-16,8

15,9-17,3

Zużycie energii w cyklu łączonym (kW/100 km) ładowarka pokładowa 22 kW

14,0-15,2

14,2-15,4

14,6-15,9

Zasięg

147-159

145-157

140-153

Klasa efektywności

A+

A+

A+

Emisja CO2 w cyklu łączonym (g/km)

0

0

0


Pełnia korzyści z elektrycznego napędu

Smart Fortwo i Forfour oferują szereg zalet wynikających z całkowicie elektrycznego układu napędowego. Maksymalny moment obrotowy jest tu dostępny natychmiast. Wielką zaletą jest z pewnością krótki czas ładowania auta – do 80% akumulator uzupełnisz już w mniej niż 40 minut. Co więcej, kierowcy mogą korzystać z niemal wszystkich stacji ładowania, regulując opłaty za pomocą aplikacji Smart EQ Control. Szukasz nowoczesnego, miejskiego kompaktu napędzanego bezemisyjnym, w pełni elektrycznym silnikiem? Powyższy zestaw zalet nowego Fortwo i Forfour powinien ułatwić podjęcie decyzji.